Zvládání poruch příjmu potravy (PPP) a nalezení cesty ke zdravému vztahu k jídlu vyžaduje nejen odvahu, ale i odbornou pomoc a podporu. Naučte se rozpoznávat projevy poruchy příjmu potravy – ať už jde o anorexii, bulimii nebo jinou formu PPP. Společně prozkoumáme, co je PPP a jaké vzorce chování vám mohou pomoci. Naučíte se, jak lépe pracovat s vlastními myšlenkami, jak zvládat impulzivitu a záchvaty spojené s jídlem a jak postupně obnovit zdravý vztah k příjmu potravy.
Vyberte terapeuta
S čím vám pomůžeme
Sebepřijetí
Spouštěče
Emoce
Komunikace
Plánování
Režim
Jak terapie funguje a co si odnesete
Návody na zvládání problému
Získáte praktické a podrobné návody, jak zvládnout problémy spojené s poruchou příjmu potravy (PPP), zejména pokud jde o vztahy a komunikaci s okolím. Naučíte se, jak zlepšit své vnitřní prožívání a změnit negativní vnitřní dialog. Díky tomu získáte lepší přehled, co je PPP a jak zvládat projevy PPP.
Nové vzorce chování
Budeme společně pracovat na situacích z vašeho života, které vám přinášejí obtíže v souvislosti s poruchou příjmu potravy. Naučíte se identifikovat škodlivé vzorce chování a nahradit je zdravějšími přístupy.
Následné terapie
Terapie je dlouhodobý proces. Pokud budete cítit potřebu další podpory, máte možnost pokračovat v pravidelných sezeních každé 2 až 3 měsíce. Skupinové terapie vám umožní sdílet zkušenosti s ostatními, kteří také bojují s PPP poruchami, a podpoří vás na cestě ke zdraví.
Jistota
Po absolvování terapie budete mít jistotu, že na problémy spojené s poruchami příjmu potravy nejste sami. Naučíte se, jak účinně zvládat PPP, budete vědět, že máte podporu odborníků, kdykoliv budete potřebovat.
Jak probíhá 6 terapií
1.
Na úvodním setkání se seznámíme a společně definujeme cíle terapie. Zaměříme se na to, jak porozumět problémům spojeným s poruchami příjmu potravy (PPP) a nastavíme konkrétní kroky, které vám pomohou vašich cílů dosáhnout.
2.
Druhé sezení věnujeme komunikaci – jak s okolím, tak i se sebou samými. Budeme se zabývat tím, co je PPP a jak ovlivňuje vaše vnitřní prožívání a vztah k jídlu. Po této terapii budete lépe vybaveni ke komunikaci o svých problémech a dokážete si říct o pomoc.
3.
Během třetí terapie se zaměříme na identifikaci spouštěčů, které vedou k problémům s příjmem potravy. Naučíte se rozpoznávat impulzivní reakce související s jídlem a přetvořit je ve zdravější vzorce chování.
4.
Čtvrté sezení věnujeme tématu, které si přinesete. Upevníme dovednosti získané během předchozích terapií a probereme, jak se mění váš vnitřní dialog a vztah k příjmu potravy.
5.
Předposlední setkání přizpůsobíme vašim individuálním potřebám.
6.
Během závěrečné schůzky zrekapitulujeme nově získané dovednosti a nastavíme cíle pro budoucí změny. Už budete mít v rukou všechny potřebné nástroje pro zvládání poruchy příjmu potravy. V této fázi můžete s terapeutem probrat ukončení, nebo pokračování terapie (pokud to bude potřeba).
Dotazy
Terapeuti
Ordinace
Proč Psychoterapie Vacek®
Stačí 6 terapií
Nečekají vás žádná nekonečná sezení.
Přes 2 000 spokojených klientů
7 vyškolených terapeutů
Pracujících pod supervizí Mgr. Pavla Vacka.