Přejít na obsah
Domů Oblasti léčby Poruchy Poruchy příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy

Zvládání poruch příjmu potravy (PPP) a nalezení cesty ke zdravému vztahu k jídlu vyžaduje nejen odvahu, ale i odbornou pomoc a podporu. Naučte se rozpoznávat projevy poruchy příjmu potravy – ať už jde o anorexii, bulimii nebo jinou formu PPP. Společně prozkoumáme, co je PPP a jaké vzorce chování vám mohou pomoci. Naučíte se, jak lépe pracovat s vlastními myšlenkami, jak zvládat impulzivitu a záchvaty spojené s jídlem a jak postupně obnovit zdravý vztah k příjmu potravy.

Zobrazit více

Vyberte terapeuta

Objednat online

S čím vám pomůžeme

Sebepřijetí

Spouštěče

Emoce

Komunikace

Plánování

Režim

Jak terapie funguje a co si odnesete

Návody na zvládání problému

Získáte praktické a podrobné návody, jak zvládnout problémy spojené s poruchou příjmu potravy (PPP), zejména pokud jde o vztahy a komunikaci s okolím. Naučíte se, jak zlepšit své vnitřní prožívání a změnit negativní vnitřní dialog. Díky tomu získáte lepší přehled, co je PPP a jak zvládat projevy PPP.

Nové vzorce chování

Budeme společně pracovat na situacích z vašeho života, které vám přinášejí obtíže v souvislosti s poruchou příjmu potravy. Naučíte se identifikovat škodlivé vzorce chování a nahradit je zdravějšími přístupy.

Následné terapie

Terapie je dlouhodobý proces. Pokud budete cítit potřebu další podpory, máte možnost pokračovat v pravidelných sezeních každé 2 až 3 měsíce. Skupinové terapie vám umožní sdílet zkušenosti s ostatními, kteří také bojují s PPP poruchami, a podpoří vás na cestě ke zdraví.

Jistota

Po absolvování terapie budete mít jistotu, že na problémy spojené s poruchami příjmu potravy nejste sami. Naučíte se, jak účinně zvládat PPP, budete vědět, že máte podporu odborníků, kdykoliv budete potřebovat.

Jak probíhá 6 terapií

1.

Na úvodním setkání se seznámíme a společně definujeme cíle terapie. Zaměříme se na to, jak porozumět problémům spojeným s poruchami příjmu potravy (PPP) a nastavíme konkrétní kroky, které vám pomohou vašich cílů dosáhnout.

2.

Druhé sezení věnujeme komunikaci – jak s okolím, tak i se sebou samými. Budeme se zabývat tím, co je PPP a jak ovlivňuje vaše vnitřní prožívání a vztah k jídlu. Po této terapii budete lépe vybaveni ke komunikaci o svých problémech a dokážete si říct o pomoc.

3.

Během třetí terapie se zaměříme na identifikaci spouštěčů, které vedou k problémům s příjmem potravy. Naučíte se rozpoznávat impulzivní reakce související s jídlem a přetvořit je ve zdravější vzorce chování.

4.

Čtvrté sezení věnujeme tématu, které si přinesete. Upevníme dovednosti získané během předchozích terapií a probereme, jak se mění váš vnitřní dialog a vztah k příjmu potravy.

5.

Předposlední setkání přizpůsobíme vašim individuálním potřebám.

6.

Během závěrečné schůzky zrekapitulujeme nově získané dovednosti a nastavíme cíle pro budoucí změny. Už budete mít v rukou všechny potřebné nástroje pro zvládání poruchy příjmu potravy. V této fázi můžete s terapeutem probrat ukončení, nebo pokračování terapie (pokud to bude potřeba).

Dotazy

Jak dlouho terapie trvá?

Hradí péči zdravotní pojišťovna?

Člověk, který mi je blízký, trpí poruchou příjmu potravy. Nicméně nechce vyhledat odbornou pomoc. Jak bych s ním měl/a komunikovat a přesvědčit ho, aby si nechal pomoct?

Nejsem ještě plnoletý/plnoletá, ale cítím, že bych potřeboval/a odbornou pomoc. Bojím se o tom říct svým rodičům. Jak bych měl/a postupovat a mluvit s nimi?

Na vašich stránkách jsem se dočetl/a, že nabízíte i skupinovou terapii. Co od ní mohu očekávat a můžete nastínit, jak probíhá?

Terapeuti

Bc. Dana Janoušková

Terapeut

Závislosti
Poruchy
Potřebuji si ,,jen“ promluvit
Online Osobně

Ordinace

Proč Psychoterapie Vacek®

Stačí 6 terapií

Nečekají vás žádná nekonečná sezení.

Přes 2 000 spokojených klientů

7 vyškolených terapeutů

Pracujících pod supervizí Mgr. Pavla Vacka.